Muzeja kafejnīca

MODES MUZEJA mājīgā kafejnīca savā ziņā veltīta… dejām. Un tas nebūt nav dīvaini, jo, pētot ēkas vēsturi, uzzinājām, ka 20. gadsimta sākumā – līdz pat 30. gadiem – Grēcinieku ielas 24. namā notika populāri deju kursi. 20. gados tos vadīja elegantais Morics Grebzde, kurš bija izglītojies Parīzē un citās Eiropas pilsētās un, starp citu, 1926. gadā sarīkoja pirmo sporta deju čempionātu Latvijā! Viņš arī aktīvi popularizēja dejošanu, izdodot šai tēmai veltītu žurnālu un publicējot deju mācību grāmatu.

Kafejnīca ir muzeja turpinājums. Tās interjerā izmantoti Grēcinieku ielas 24. namā dzīvojušo un strādājušo cilvēku dokumenti, veci ēkas plāni un senas fotogrāfijas, ilustrācijas no deju mācību grāmatām un, protams, žilbinošā un romantiskā 20. un 30. gadu mode.

Ja vēsture nav jūsu kaislība un aizraušanās, vienkārši ienāciet pie mums izbaudīt tasi kafijas, apēst gardu kūciņu un papļāpāt ar draugiem.