Izstādes, lekcijas, pasākumi

Notikumu arhīvs

Dārgumi un vara

Dārgumi un vara

Karaliskajām ģimenēm allaž piederējušas unikālas un nenovērtējamas dārglietas, taču ne visi zina, ka valdošo dinastiju rotas un dārgumi ļoti bieži saistīti ar avantūrām, slepkavībām, nodevībām un zādzībām. Modes vēsturnieks ANATOLS VOVKS izstāstīs par neaizmirstamām un skandalozām «skaļajām lietām», kas saistītas ar karaļnamu juvelierizstrādājumiem, par visdārgāko rotu likteni, kā arī par to, kur tika atrasti pēc revolūcijas pagaisušie Romanovu dinastijas dārgumi.

Stila ikonas. Dārglietas

Stila ikonas. Dārglietas

Lekcijā modes vēsturnieks ANATOLS VOVKS detalizēti izstāstīs par to, kādām dārglietām deva priekšroku un kādas rotu kolekcijas veidoja izcilas personības: diplomātu sievas, pirmās lēdijas, oskarotas aktrises, slavenākās Karla Faberžē darinājumu kolekcionāres un pasaules līmeņa operdīvas, kas atstājušas neizdzēšamas pēdas modes vēsturē.  

Elegances noslēpumi. 30.gadu dāmu veļa

Elegances noslēpumi. 30.gadu dāmu veļa

ANTONS PRIJMAKS (Sanktpēterburga), vēsturiskā modes silueta speciālists un 19. gs.–20. gs. pirmās puses dāmu veļas kolekcionārs, lekciju cikla autors (tēma – dāmu veļa, korsetes, turnīri un krinolīni) stāstīs par Art Deco laika apakšveļu, nakts un savaldzināšanas tērpiem: peņuāriem, zīda naktskrekliem, korsetēm ar zeķturiem, kombinē un krūšturiem, kā arī par dāmu garderobes intīmajiem piederumiem.

Korsete sieviešu garderobē 19.gs. beigās–20.gs. sākumā

Korsete sieviešu garderobē 19.gs. beigās–20.gs. sākumā

ANTONS PRIJMAKS (Sanktpēterburga), vēsturiskā modes silueta speciālists un 19. gs.–20. gs. pirmās puses dāmu veļas kolekcionārs, lekciju cikla autors (tēma – dāmu veļa, korsetes, turnīri un krinolīni) izstāstīs patieso dāmu korsetes vēsturi: lekcijā uzzināsiet par siluetu evolūciju, konstrukcijas īpatnībām, izmantotajiem materiāliem, dekoratīvo apdari un krāsu gammu.

30. gadu elegance

30. gadu elegance

Holivudas dīvas Grēta Garbo un Marlēna Dītriha, dižie modes meistari Lucien Lelong, Maggy Rouff un Elsa Schiaparelli, sports un ilgviļņi, Art Deco dizains un femme fatale tēls, Lielā depresija un Otrā pasaules kara sākums – tie ir skaistie un vienlaikus pretrunu pilnie 30. gadi! Izstādē varēsiet aplūkot vairākus desmitus unikālu, elegantu tērpu no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas, kā arī daudz modes aksesuāru, kas ļauj iedziļināties laikposmā, kas zināms arī kā «pirmskara šiks».

Ķīniešu kaligrāfijas meistarklase

Ķīniešu kaligrāfijas meistarklase

Kaligrāfija ir ārkārtīgi svarīga Ķīnas kultūras daļa – tā ir ne tikai rakstība, bet arī gadsimtu gaitā rūpīgi izkopta māksla, kas atspoguļo raksturu, temperamentu, noskaņojumu… Tā kā kaligrāfijas apgūšana prasa laiku un pacietību, tā ir arī sava veida garīgā prakse un meditācija.

Vēdekļu apgleznošanas meistarklase

Vēdekļu apgleznošanas meistarklase

Vēdekļi izsenis pildījuši ne vien praktisku, bet arī dekoratīvu nozīmi – tos nereti apgleznoja, un šādi apgleznoti vēdekļi bija iecienīta dāvana.

Sarunu vakars "Māksla ceļot. Rīga–Parīze"

Sarunu vakars "Māksla ceļot. Rīga–Parīze"

Dizainere Nataša Šabeļņika un aģentūra "Māksla ceļot" aicina uz tikšanos Modes muzeja kafejnīcā: uz sarunu par modi, sievišķību un New Look stilu.

Meistarklase "Zīmes veiksmīgai dzīvei"

Meistarklase "Zīmes veiksmīgai dzīvei"

Zīmes veiksmīgai dzīvei mēs saņemam no visām pusēm. Kā tās iemācīties atpazīt un atšifrēt?  

Ekskursija muzejā. Ķīna

Ekskursija muzejā. Ķīna

Mūsdienās, kad Ķīna vairāk asociējas ar uzrakstu "Made in China", piemirstam, ka savulaik tā bija dižas galma greznības, izsmalcinātas estētikas un, pāri visam, visskaistākā zīda lielvalsts... Piedāvājam lielisku iespēju muzeja gida vadītā ekskursijā uzzināt, kā gadsimtu gaitā veidojusies Ķīnas un Rietumu mijiedarbība.

Five o'Clock Tea ar Aleksandru Vasiļjevu

Five o'Clock Tea ar Aleksandru Vasiļjevu

Nav nekā labāka par lielisku kompāniju, aizraujošām sarunām un tasi tējas, sevišķi tad, ja tējas pēcpusdienā piedalās arī slavenais modes vēsturnieks, kolekcionārs un TV raidījumu vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs!

Ekskursija muzejā. Ķīna

Ekskursija muzejā. Ķīna

Piedāvājam muzeja gida vadītu ekskursiju izstādē «Austrumu noslēpumi. Rietumu mode un Ķīna», kas veidota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu un veltīta Ķīnai, kuras senā un izsmalcinātā kultūra allaž vilinājusi un iedvesmojusi dažādu laiku un valstu māksliniekus, amatniekus un apģērbu radītājus.

No Vertinska «ķīniešu puikas Lī» līdz Trampam. Ķīna 20. gs.–21. gs. sākuma modē

No Vertinska «ķīniešu puikas Lī» līdz Trampam. Ķīna 20. gs.–21. gs. sākuma modē

Modes un mākslas vēsturnieces Olgas Horošilovas lekcija veltīta intriģējošiem mūsdienu modes vēstures faktiem, kas saista Eiropas tradīciju un Ķīnu.

Ķīniešu kaligrāfijas meistarklase

Ķīniešu kaligrāfijas meistarklase

«Mākoņi – tērps tai, ziedi – tās vaigs…»
(Li Bai, atdz. Uldis Bērziņš)

Sadarbībā ar RSU Konfūcija centru Modes muzeja kafejnīcā notiks ķīniešu kaligrāfijas meistarklase Mērijas Hunge Džanas (Mary Hong Ge Zhang) vadībā.

Austrumu noslēpumi. Rietumu mode un Ķīna

Austrumu noslēpumi. Rietumu mode un Ķīna

Modes muzeja izstāde, kas veidota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu, veltīta Tālajiem Austrumiem, precīzāk, Ķīnai, kuras senā un izsmalcinātā kultūra allaž vilinājusi un iedvesmojusi dažādu laiku un valstu māksliniekus, amatniekus un apģērbu radītājus. Šai interesei ir gadsimtiem ilga vēsture.

Sirreālisms un mode

Sirreālisms un mode

Gan mākslā, gan modē 20. gs. 20. gadi bija brīvības un jaunu radošu meklējumu laiks. Kāds dziedēja Pirmā pasaules kara radītās emocionālās traumas, kāds iedvesmojās no Zigmunda Freida pievēršanās bezapziņai un sapņiem… Tā bija labvēlīga augsne jaunam mākslas un literatūras novirzienam, ko franču dzejnieks Gijoms Apolinērs jau 1917. gadā nodēvēja par sirreālismu («virsreālismu», ja burtiski tulkojam no franču valodas).

30. gadu smalko aprindu stila ikonas

30. gadu smalko aprindu stila ikonas

1936. gadā ne tikai Lielbritāniju, bet arī visu pasauli satrieca ziņa par karaļa Eduarda VIII vēlmi apprecēties ar sievieti, ko viņš mīl. «Tā sieviete», ka viņu nicīgi dēvēja, bija divreiz šķīrusies amerikāniete Volisa Simpsone – stilīga un pašapzinīga dāma ar karalienes raksturu. Tieši viņas dēļ sākās konstitucionālā krīze un karalis bija spiests atteikties no troņa, taču viņi patiesi uz mūžu palika kopā, un Volisa kļuva par spilgtu 30. gadu stila noteicēju. Taču viņa ne tuvu nebija vienīgā.

Holivudas glamūrs 30. gados

Holivudas glamūrs 30. gados

20. gadu džeza laikmets atgādināja jautrus svētkus, kuriem bija lemts beigties 1929. gadā – toruden kā zibens no skaidrām debesīm nāca Volstrītas krahs. Parīzes modes industrijai tas bija sarežģīts laiks. Palīdzība Lielās depresijas laikā nāca no okeāna otras puses – sapņu fabrika Holivuda atvēra kinoteātru durvis skatītājiem, kuri bija tik ļoti noguruši no ikdienas raizēm.

Meistarklase «Brīnumu lakats»

Meistarklase «Brīnumu lakats»

Zīda lakats maigi pieskaras ādai un atsauc atmiņā senas leģendas par šī auduma pirmsākumiem Ķīnā, par Zīda ceļu un karavānām, par rūpīgi sargāto zīda iegūšanas noslēpumu un straujo krāšņā auduma popularitāti Eiropā… Zīda lakats gadsimtiem ilgi bijis iecienīts apģērba papildinājums. Arī mūsdienās, kad zīdu uz Rietumiem vairs neved karavānu virtenes, šis audums joprojām asociējas ar luksusu, skaistumu un greznību.

Art Deco stils Latvijā

Art Deco stils Latvijā

Eklektiskais Art Deco stils hronoloģiski seko jūgendstilam – laikā starp diviem pēdējiem pasaules kariem, 20. un 30. gados. Sabiedrība bija atguvusies no pirmā kara šoka un alkaini steidzās baudīt dzīvi, kaut pamalē jau dunēja nākamais karš – Art Deco pirmā dekāde pazīstama kā roaring twenties jeb «rēcošie divdesmitie». Kokaīns, viendzimuma attiecības, zīda zeķes un čarlstons, dzīve kā mūžīgi svētki piederēja Art Deco un 20. gadu dzīvesstilam, tāpat kā laikmeta apsēstība ar ātrumu, ko piedāvāja tehnikas jaunās iespējas.