Izstādes, lekcijas, pasākumi

Notikumu arhīvs

Dārgumi un vara

Dārgumi un vara

Karaliskajām ģimenēm allaž piederējušas unikālas un nenovērtējamas dārglietas, taču ne visi zina, ka valdošo dinastiju rotas un dārgumi ļoti bieži saistīti ar avantūrām, slepkavībām, nodevībām un zādzībām. Modes vēsturnieks ANATOLS VOVKS izstāstīs par neaizmirstamām un skandalozām «skaļajām lietām», kas saistītas ar karaļnamu juvelierizstrādājumiem, par visdārgāko rotu likteni, kā arī par to, kur tika atrasti pēc revolūcijas pagaisušie Romanovu dinastijas dārgumi.

Stila ikonas. Dārglietas

Stila ikonas. Dārglietas

Lekcijā modes vēsturnieks ANATOLS VOVKS detalizēti izstāstīs par to, kādām dārglietām deva priekšroku un kādas rotu kolekcijas veidoja izcilas personības: diplomātu sievas, pirmās lēdijas, oskarotas aktrises, slavenākās Karla Faberžē darinājumu kolekcionāres un pasaules līmeņa operdīvas, kas atstājušas neizdzēšamas pēdas modes vēsturē.  

Elegances noslēpumi. 30.gadu dāmu veļa

Elegances noslēpumi. 30.gadu dāmu veļa

ANTONS PRIJMAKS (Sanktpēterburga), vēsturiskā modes silueta speciālists un 19. gs.–20. gs. pirmās puses dāmu veļas kolekcionārs, lekciju cikla autors (tēma – dāmu veļa, korsetes, turnīri un krinolīni) stāstīs par Art Deco laika apakšveļu, nakts un savaldzināšanas tērpiem: peņuāriem, zīda naktskrekliem, korsetēm ar zeķturiem, kombinē un krūšturiem, kā arī par dāmu garderobes intīmajiem piederumiem.

Korsete sieviešu garderobē 19.gs. beigās–20.gs. sākumā

Korsete sieviešu garderobē 19.gs. beigās–20.gs. sākumā

ANTONS PRIJMAKS (Sanktpēterburga), vēsturiskā modes silueta speciālists un 19. gs.–20. gs. pirmās puses dāmu veļas kolekcionārs, lekciju cikla autors (tēma – dāmu veļa, korsetes, turnīri un krinolīni) izstāstīs patieso dāmu korsetes vēsturi: lekcijā uzzināsiet par siluetu evolūciju, konstrukcijas īpatnībām, izmantotajiem materiāliem, dekoratīvo apdari un krāsu gammu.

30. gadu elegance

30. gadu elegance

Holivudas dīvas Grēta Garbo un Marlēna Dītriha, dižie modes meistari Lucien Lelong, Maggy Rouff un Elsa Schiaparelli, sports un ilgviļņi, Art Deco dizains un femme fatale tēls, Lielā depresija un Otrā pasaules kara sākums – tie ir skaistie un vienlaikus pretrunu pilnie 30. gadi! Izstādē varēsiet aplūkot vairākus desmitus unikālu, elegantu tērpu no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas, kā arī daudz modes aksesuāru, kas ļauj iedziļināties laikposmā, kas zināms arī kā «pirmskara šiks».

Ekskursija ar muzeja gidu: 1918.Brīvības šiks

Ekskursija ar muzeja gidu: 1918.Brīvības šiks

Aizraujoša ekskursija kopā ar Modes muzeja gidu izstādē «1918.Brīvības šiks».

Ekskursija ar muzeja gidu. Zelta divdesmitie

Ekskursija ar muzeja gidu. Zelta divdesmitie

Modes muzeja izstāde «Zelta divdesmitie» veltīta žilbinošajai un stilīgajai 20. gadu modei: taisnām, ar pērlītēm izšūtām kleitām un izsmalcinātiem apaviem visās varavīksnes krāsās. Uzziniet vairāk par šo desmitgadi kopā ar muzeja gidu!

Lekcija: Haute couture spiedzes

Lekcija: Haute couture spiedzes

Šīs sievietes bija redzamas uz modes žurnālu vākiem, viņas uzskatīja par stila ikonām un modes noteicējām. Viņas fotografēja visslavenākie fotogrāfi. Viņas apskauda un atdarināja. Viņu rotas un tērpi lika zaudēt galvu un kļuva par skaudības un apspriešanas tēmu. Taču reti kurš zināja, ka viņas ir arī spiedzes un kolaboracionistes.

Lekcija: Jaunie un skaistie. 20.gadu stila ikonas

Lekcija: Jaunie un skaistie. 20.gadu stila ikonas

Jaunība, Art Deco stils, trakulīgas ballītes un čarlstons, auto, sports, avangarda māksla – un pāri visam džezs… 20. gs. 20. gadi patiesi bija skaista desmitgade un vēl aizvien neatstāj vienaldzīgu. Par 20. gadiem uzņem filmas, iestudē mūziklus, raksta romānus un rīko izstādes, 20. gadu sinkopētais ritms atbalsojas mūsdienu arhitektūrā, dizainā, mākslā, fotogrāfijā un modē.

Cepuru rotāšanas darbnīca

Cepuru rotāšanas darbnīca

Cepure izsenis liecinājusi par valkātāja gaumi, statusu un personību – tā joprojām ļauj vienkāršu tērpu pārvērst neatkārtojamā un uzsvērt spilgtu individualitāti. Parādiet sevi!

Meistarklase: Zīda lakats

Meistarklase: Zīda lakats

Aicinām meistarklasē apgūt zīda lakatu siešanas pamatus un dažādus mezglu variantus, kā arī iemācīties izmantot zīda lakatu kā elegantu un daudzveidīgu garderobes papildinājumu.

Māksla modes žurnālu lappusēs

Māksla modes žurnālu lappusēs

Esam pieraduši uztvert modes žurnālus kā savdabīgu katalogu, krāsainu fotogrāfiju virkni. Taču modes žurnāli ne vienmēr bijuši tādi – vēl pirms 100 gadiem tie bija īsteni mākslas objekti. Iegādājoties tādu izdevumu, varēja ne tikai uzzināt par jaunākajām modes tendencēm, bet arī iepazīt slavenu mākslinieku darbus.

Zelta divdesmitie

Zelta divdesmitie

Modes muzeja jaunā izstāde «Zelta divdesmitie» veltīta žilbinošajiem 20. gadiem – laikposmam, kas aprakstīts romānā «Lielais Getsbijs». Izstādes uzmanības centrā ir izsmalcināti Art Deco stila apavi, ko papildina ārkārtīgi efektīgie 20. gadu tērpi – slaikas, pērlītēm un akmentiņiem izšūtas zīda kleitas.

Vairāk nekā apavi: Kristiāns Diors un Rožē Vivjē

Vairāk nekā apavi: Kristiāns Diors un Rožē Vivjē

Kristiāns Diors un Rožē Vivjē: viņi mīlēja skaistumu un dzīvi – un radīja brīnumainus tērpus un apavus, kuru elegance nenoveco.

Ekskursija muzejā. Diors

Ekskursija muzejā. Diors

Brīnišķīgā izstāde «Dior», kas veltīta modes nama «Christian Dior» vēsturei un slavenās New Look kolekcijas septiņdesmitgadei, pamazām tuvojas noslēgumam. Piedāvājam iespēju apskatīt izstādi kopā ar muzeja gidu, uzzinot stāstus, kas slēpjas aiz skaistajiem tērpiem un aksesuāriem.

Nodarbība bērniem: Kā top tērps?

Nodarbība bērniem: Kā top tērps?

Aizraujoša un radoša nodarbība jaunāko klašu skolēniem (7–10 gadi).

Ekskursija ar gidu. Diors

Ekskursija ar gidu. Diors

No 25. oktobra Modes muzejā apskatāma izstāde «Dior», kas veltīta modes nama «Christian Dior» vēsturei un slavenās New Look kolekcijas septiņdesmitgadei. Piedāvājam iespēju apskatīt izstādi kopā ar muzeja gidu, uzzinot stāstus, kas slēpjas aiz skaistajiem tērpiem un aksesuāriem...

Ekskursija muzejā. Diors

Ekskursija muzejā. Diors

No 25. oktobra Modes muzejā apskatāma izstāde «Dior», kas veltīta modes nama «Christian Dior» vēsturei un slavenās New Look kolekcijas septiņdesmitgadei. Daudziem tieši Diors joprojām asociējas ar Parīzes izsmalcinātību un modes augstākajām virsotnēm. Kā lakoniskā precizitātē atzīst modes vēsturnieks un kolekcionārs Aleksandrs Vasiļjevs: «Modes pasaulē ir trīs nedalāmi jēdzieni – elegance, gaume, Diors.»

New Look un 50. gadu mode mūsdienās

New Look un 50. gadu mode mūsdienās

20. gadsimta 50. gadu stilu ne velti dēvē par visgraciozāko un romantiskāko pagājušā gadsimta modē. Trausla sieviete līdz vismazākajam sīkumam rūpīgi pārdomātā tērpa ansamblī allaž izskatījās kā īsta dāma un simbolizēja atgriešanos pie senāku laiku elegances. Ietekmīgākajiem pagājušā gadsimta vidus modes māksliniekiem izdevās radīt ap sievieti noslēpuma gaisotni.

New Look un fotogrāfijas ģēniji

New Look un fotogrāfijas ģēniji

Mode – pirmām kārtām tie ir vizuāli tēli, tāpēc izcilāko modes fotogrāfu darbu izzināšana palīdz mums attīstīt stila un harmonijas izjūtu. Dosimies neaizmirstamā ceļojumā uz 20. gadsimta vidus modes fotogrāfiju pasauli, aplūkosim dižāko meistaru darbus un mēģināsim izprast, kā fotogrāfijas ietekmē modes nozari kopumā.