Pagātnes romantikas citāti K.Diora radošajā darbībā
Pagātnes romantikas citāti K.Diora radošajā darbībā
08.12.2017 18:30

Pagātnes romantikas citāti K.Diora radošajā darbībā

Lekcijā galvenā uzmanība tiks veltīta jaunajam sievietes ideālam, ko Diors pieteica pēckara gados. Tās bija pagātnes vīzijas balles tērpos, kuri uzbūra dzirkstoši krāšņas dzīves svinēšanas ainas.
Savas fantāzijas Diors īstenoja, veidojot vakarkleitas un balles tērpus, kas atgādināja pagājušo gadsimtu ainas. Ar saviem darbiem viņš uzsvēra nepieciešamību pēc romantiskas reakcijas, ko pretstatīja Otrā pasaules kara gadu askētismam un ierobežojumiem. The New Look bija arī simbols cerībai uz labāku nākotni, tādēļ sabiedrība labprāt tiecās aizmirsties nostalģijā par pagātnes burvību, kas šķita pārāk tāla no sava laika «ātrās dzīves» un modernās pasaules izaicinājumiem.
Likumsakarīgi, ka Diors un viņa laikabiedri smēlās iedvesmu pagātnes modē, citējot 18. un 19. gadsimta balles tērpu estētiku, kā arī atklājot pasaulei jaunu Tālo Austrumu tematikas interpretāciju.
Lekcijas gaitā tiks stāstīts arī par Diora laikabiedru – dizaineru, modes fotogrāfu, ilustratoru un modeļu – ieguldījumu 20. gadsimta modes vēsturē. Stāstījums tiks bagātīgi ilustrēts ar attēlu slaidiem.

Par lektori:
Edīte Parute ir Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas docente un LMA Modes mākslas katedras modes vēstures priekšmetu pasniedzēja kopš 2000. gada. Savas darbības laikā krietni paplašinājusi modes zinātnes jomas darbības virzienus, kā arī pētījusi tērpu daudzu un dažādu aspektu griezumā. LMA doktorante, grāmatas «Stila un modes enciklopēdija» (2010) autore, kā arī daudzu publikāciju autore (kopš 1997. gada) populārzinātniskos un zinātniskos izdevumos.

Biļetes

Biļešu cena 15€