Absolūtais stils: 20. gs. 50. gadu siluets
Absolūtais stils: 20. gs. 50. gadu siluets
15.12.2017 18:30

Absolūtais stils: 20. gs. 50. gadu siluets

Kristiāns Diors savulaik precīzi raksturoja pāreju no 40. gadiem uz 50. gadu modi: «Vēl nebija pagājis kara laiks, kad sievietes kļuva par zaldātiem formas tērpos, kuri uzsvēra cīnītāju platos plecus. Es zīmēju sievieti – ziedu, ar maigiem pleciem, augstām krūtīm, tievu kā stiebrs vidukli, kuplos svārkos, kas atgādināja ziedlapu vainagu.»
Lekcijā vēsturiskā silueta speciālists Antons Prijmaks detalizēti stāstīs, kāds bija 50. gadu modes siluets un kā tas tika izveidots – respektīvi, kas īsti slēpās zem skaistajiem, sievišķīgajiem tērpiem: korsetes, krekliņi, kombinē un visdažādākie apakšsvārki. Mazliet kokvilnas, mazliet zīda – un arī sintētisko materiālu kundzības sākums apakšveļas nozarē. Lekcijā uzzināsit, kādas ir 50. gadu silueta oriģinālās iezīmes un vai tās patiesi ir principiāli jaunas un revolucionāras 20. gadsimta kontekstā. Iespējams, ka taisnība ir tiem, kuri apgalvo, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Un varbūt jaunais stils, kas tika nodēvēts par New Look (jauns skats, jauns tēls), patiesībā bija šī stila radītājam Kristiānam Dioram un visai viņa paaudzei kaut kas pat zemapziņas līmenī ļoti labi pazīstams…

ANTONS PRIJMAKS (Sanktpēterburga) – senās dāmu veļas kolekcionārs un vēsturiskā sieviešu modes silueta (19. gs.–20. gs. sāk.) speciālists. Izstrādājis lekciju ciklu par dāmu veļu, korsetēm, turnīriem un krinolīniem. Lekcijā tiks demonstrētas autentisku, senu Antona Prijmaka kolekcijas priekšmetu fotogrāfijas, ilustrācijas un reklāmas no modes žurnāliem. Atļauts fotografēt!  

Norises vieta: Modes muzeja kafejnīca (Grēcinieku 24).

Lekcija krievu valodā.

Vietu skaits ierobežots, tālab rezervējiet vietu iepriekš!

Vairāk informācijas:
tel. 20033450
e-pasts: fashionmuseumriga@gmail.com  

Biļetes

Biļešu cena 20€