Ekskursija muzejā. Ķīna
25.08.2017 17:00

Ekskursija muzejā. Ķīna

Piedāvājam muzeja gida vadītu ekskursiju izstādē «Austrumu noslēpumi. Rietumu mode un Ķīna», kas veidota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu un veltīta Ķīnai, kuras senā un izsmalcinātā kultūra allaž vilinājusi un iedvesmojusi dažādu laiku un valstu māksliniekus, amatniekus un apģērbu radītājus.
Ar Ķīnā un Rietumos darinātu apģērbu un aksesuāru starpniecību izstāde ļauj izsekot līdzi interesei par Ķīnu, īpaši pievēršoties vairākiem spilgtiem laikposmiem, kad šīs zemes kultūra visizteiktāk ietekmēja eiropiešu gaumi: no rokoko laikmeta chinoiserie jeb «Ķīnas stila» līdz 50. un 60. gadu Mao Dzeduna periodam, tā laika darinājumu eksportam un «uniformu» stilam. Ekskursijā uzzināsit, kā gadsimtu gaitā veidojusies Ķīnas un Rietumu mijiedarbība. Īpašu uzmanību pievērsīsim zīda, porcelāna un mazītiņo «Lotosa pēdas» kurpīšu noslēpumiem, Ķīnas izšuvumu simbolikai un tām detaļām, siluetiem un estētikas idejām, ko Rietumu mode aizguvusi no Ķīnas. Ekskursijas noslēgumā dalībniekiem būs arī iespēja uzzināt vairāk par ķīniešu zodiaku, pazīlēt nākotni pēc senās ķīniešu «Pārmaiņu grāmatas», iemēģināt roku ķīniešu kaligrāfijā, kā arī piemērīt ķīniešu tradicionālo kāzu tērpu.

Ekskursija notiks latviešu valodā.

Sākums: plkst. 17.00

Ekskursijas ilgums: 1,5 h