No Vertinska «ķīniešu puikas Lī» līdz Trampam. Ķīna 20. gs.–21. gs. sākuma modē

Uzzināsiet, kāpēc radās «klibā mode» un kā tā saistīta ar ķīniešu princesēm; kā un kad Krievijas impērijā parādījās kamuflāža un kādā veidā tā saistīta ar ķīniešu tēju; par kādu «ķīniešu puiku Lī» dziedāja leģendārais Aleksandrs Vertinskis un kā ķīnieši formēja padomju «Jaunās ekonomiskās politikas» stilu; kā Ķīna ietekmēja augsto modi un kāds ir ķīniešu modes dizaineru ieguldījums ASV un Eiropas pirmo lēdiju tēla radīšanā.

Olga Horošilova – zinātņu kandidāte mākslas vēsturē, Sanktpēterburgas Valsts Rūpniecisko tehnoloģiju un dizaina universitātes docente, Krievu muzeja, Faberžē muzeja, Starptautiskās Dizaina skolas lektore. Mākslas un modes vēsturniece, vairāku grāmatu autore («Всадники особого назначения», 2013; «Костюм и мода Российской империи. Эпоха Николая II», 2013; «Костюм и мода Российской империи. Эпоха Александра II и Александра III», 2015; «Молодые и красивые. Мода 1920-х годов», 2016; «Война в моде. От Петра I до Путина», tiek gatavota publikācijai).

Aprīļa beigās Olga jau viesojās Modes muzejā ar satriecoši interesantu lekciju par sirreālismu un modi – ar nepacietību gaidām, ko viņa stāstīs par Ķīnas ietekmi!

Lekcija krievu valodā.
Vietu skaits ierobežots, tāpēc lūdzam pierakstīties iepriekš – tepat muzeja mājaslapā, pa telefonu 20033450 vai e-pastu fashionmuseumriga@gmail.com.