No Fortuny līdz Versace. Itālijas mode 100 gados
15.06.2021 — 31.08.2021

No Fortuny līdz Versace. Itālijas mode 100 gados

Krāšņajā izstādē, kas veltīta Itālijas modei 20. gadsimtā, apskatāmi dižāko Itālijas modes dizaineru radītie tērpi no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas un Modes muzeja kolekcijas.
Itālija bija Eiropas modes noteicēja kopš Renesanses, kad Venēcijas, Florences, Dženovas un Milānas zīda audumi, īpaši vērtīgais un greznais samts, bija iekārotākā un dārgākā prece. Pat laikā, kad par modes galvaspilsētu bija kļuvusi Parīze, Itālija turpināja vilināt un iedvesmot.

Mūsdienās Itālija ir iekarojusi visstilīgākās valsts statusu un tās modes centrs – Milāna – ir atzīta pasaules modes lielpilsēta līdzās Parīzei, Londonai un Ņujorkai.

Izstādes nosaukums iezīmē ceļu no 20. gadsimta sākuma, kad Venēcijā darbojās izcilais mākslinieks, izgudrotājs un tērpu dizainers Mariano Fortunī, līdz pat Džanni Versačes spožajam uznācienam modes pasaulē.

Izstādē apskatāmi vērtīgi eksponāti no Aleksandra Vasiļjeva fonda, kā arī no Modes muzeja kolekcijas – šedevri, ko itāliešu modes dizaineri radījuši visa 20. gadsimta garumā, kā arī 21. gadsimta sākumā.

Sākot ar 15. jūniju izstādi papildinās 12 tērpi, Modes muzeja kolekcijas jaunieguvumi – izcilu Itālijas modes dizaineru darbi. Tostarp būs apskatāmi vairāki iespaidīgi 50. gadu modes zvaigznes Emilio Šuberta dizainēti tērpi.

patstāvīga apskate 7€

grupām 6€