Lekcija: Aizmirsto lietu pasaule
10.05.2019 18:30 — 10.05.2019

Lekcija: Aizmirsto lietu pasaule

Modes muzejs aicina uz lekciju «Aizmirsto lietu pasaule». Kas ir šīs aizmirstās lietas? – Runa ir par senlaicīgiem sadzīves priekšmetiem, kurus lietoja 19. gadsimtā un 20. gadsimta sākumā: aksesuāri un rotas, trauki un galda piederumi, higiēnas un mājsaimniecības priekšmeti.
Paiet gadi, un laiks aiznes pagātnē tik daudz ko, arī ikdienas priekšmetus. Mūsdienās tos var atrast krāmu tirdziņos, senu priekšmetu izsolēs un antikvariātos. Nereti tos pārdod, pat īsti nesaprotot, kas tas par priekšmetu, un jaunie īpašnieki tā arī neuzzina, kādam nolūkam nopirktais priekšmets reiz ticis izmantots. Taču šie mēmie pagātnes liecinieki spēj pastāstīt tik daudz interesantu stāstu!

Lekcijas autore: Olga Prokofjeva, sadzīves vēsturniece, senlaicīga porcelāna un leļļu miniatūru kolekcionāre. Olga ilgi dzīvojusi Lielbritānijā, kur absolvējusi «Sotheby’s» Mākslas institūta mākslas vēstures kursus. Eiropas un Krievijas tradīcijām, paradumiem un seniem ikdienas priekšmetiem veltītā izglītojošo pasākumu cikla «Vecās muižas svētki un ikdiena» autore. Grāmatas «Мир забытых вещей» (Aizmirsto lietu pasaule) autore (Maskava, Кучково поле, 2017).

Lekcija krievu valodā.

Biļetes cena: 20 EUR