Autorleļļu izstāde «Modes vēsture»
07.02.2019 — 03.03.2019

Autorleļļu izstāde «Modes vēsture»

Izstādē būs apskatāmas vairāku valstu leļļu mākslinieku veidotās lelles, kas piedalījušās starptautiskā konkursā «Modes vēsture». Mazās modesdāmas rāda ne vien katra autora individuālo stilu, bet arī izmaiņas modē 20. gadsimta pirmajā pusē.
Izstādē Modes muzejā apskatāmas 20 autorlelles un lācīši (teddy), kas piedalījušies starptautiskā konkursā «Modes vēsture», ko organizējusi leļļu māksliniece Nadežda Ciganovska (Baltkrievija). Konkursa tēma – mode no 1900. līdz 1950. gadam, tajā piedalījās mākslinieki no 11 valstīm (Baltkrievija, Ukraina, Moldova, Itālija, Vācija, Latvija, Lietuva, Igaunija, Francija, Polija, Krievija).

No parastām, rūpnieciski ražotām lellēm autorlelles atšķiras ar to, ka ikviena lelle ir unikāla, vienā eksemplārā – ne velti angļu valodā tās pieņemts apzīmēt ar abreviatūru OOAK (One-of-a-kind). Tā līdz pat vissīkākajām niansēm darināta ar rokām; ikvienam māksliniekam ir savs neatkārtojams rokraksts un tehnisko paņēmienu kopums. Tāpat autorlellēm piemīt savs raksturs, sava personība, noskaņojums, kas izpaužas sejā, mīmikā, kas parasti tiek ārkārtīgi smalki izstrādāta. Katra autorlelle ir vesela dzīve, vesels stāsts. Ar šīm lellēm nerotaļājas – tās apbrīno, kolekcionē un aplūko kā mākslas darbus.

Autorleļļu mini izstāde aplūkojama Modes muzeja izstādes «1918. Brīvības šiks» ietvaros. Aicinām iepazīt modes vēsturi un apskatīt smalkos leļļu mākslinieku darbus!

patstāvīga apskate 7€

grupām 6€