Ekskursija ar muzeja gidu: 1918.Brīvības šiks
23.11.2018 17:00 — 23.11.2018

Ekskursija ar muzeja gidu: 1918.Brīvības šiks

Aizraujoša ekskursija kopā ar Modes muzeja gidu izstādē «1918.Brīvības šiks».
Izstāde “1918. Brīvības šiks” Modes muzejā tapusi sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu, piedaloties Rīgas vēstures un kuģniecības muzejam. Izstāde aptver periodu no 1912. līdz 1924. gadam.

Izstādes pirmā daļa veltīta laikam līdz Pirmajam pasaules karam. Aristokrātija un turīgā vidusšķira šai laikā bauda greznību un pārticību seriāla «Dauntonas abatija» garā. Saskaņā ar etiķeti dāmām jāpārģērbjas pat sešreiz dienā, bet luksusa klases kuturjē šai laikā nezina mēra: grezni audumi, smalki izšuvumi, sarežģīts piegriezums. Belle Époque jeb «Skaistā laikmeta» sieviete gluži kā dārga, skaista rota mīt ar zīdu oderētā kārbiņā.

Izstādes otrā zāle veltīta Pirmā pasaules kara laikam un periodam īsi pēc kara. Vēlme visiem spēkiem saglabāt ierasto dzīvesveidu (tostarp arī ierasto grezno apģērbu) šai laikā nonāk krasā pretrunā ar skaudro karalaika realitāti. Tā vai citādi, bet dzīve un mode, protams, turpinājās arī kara laikā, tikai ierastie sabiedriskie rituāli nu ieguva citu, daudz dramatiskāku jēgu.

Aizraujošas ekskursijas laikā varēsit uzzināt vairāk par izmaiņām modē un dzīvesveidā, par dejām un izklaidēm, audumiem un smaržām, dižiem modes namiem, liktenīgiem pavērsieniem un sieviešu emancipāciju. Īpaša uzmanība tiks pievērsta arī Rīgai un rīdzinieku apģērbam.

Tel. 20033450
fashionmuseumriga@gmail.com
Biļetes cena: 10 EUR (tajā ietilpst ekskursija un muzeja apmeklējums).
Vietu skaits ierobežots, lūdzam pieteikties laikus!