Nodarbība skolēniem: Kā top tērps. Profesijas
18.10.2018 12:14 — 30.06.2020

Nodarbība skolēniem: Kā top tērps. Profesijas

Vecāko klašu skolēniem
Mēs visi valkājam apģērbu, bet kā īsti mēs pie tā tiekam? Kas to izdomā un rada, fotografē, zīmē un demonstrē? Kā apģērbs nonāk līdz veikaliem? Kādi materiāli un tehnoloģijas tiek izmantoti apģērbu radīšanā? Varbūt kāda no profesijām, kas saistītas ar apģērba tapšanu, ieinteresē un vēlāk kļūst par karjeras izvēli?
Nodarbībā gan runāsim, gan darbosimies, lai kopā atrastu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem:
- Kas īsti ir modes nams, un kas tajā notiek?
- Kas ir modes dizainers? Vai tādi ir arī Latvijā?
- Kā no idejas nonāk līdz skicei?
- Kas ir piegrieztne, kāpēc tā vajadzīga un kas to zīmē?
- Kāda loma ir konstruktoram un tehnologam, ar ko viņi nodarbojas?
- Kā šuj un izšuj apģērbu, un kā to darīja kādreiz?
- Kāda loma modes popularizēšanā ir modelēm un modeļiem, fotogrāfiem, žurnālu redaktoriem un blogeriem?
- Kas ir modes nama zīmols, un kāpēc tas ir svarīgs?
- Kādi ir veiksmīgākie un radošākie šo profesiju pārstāvji mūsdienu Latvijā?

Uzzināsim arī par dažādiem audumu veidiem, izpētīsim, kas ir auduma sastāvs un kāpēc tas jāzina, parunāsim par izmēriem un izpētīsim pirmselektrības laika gludekļus. Noslēgumā dosimies apskatīt Modes muzeja izstādi un kopā meklēsim atbildi uz jautājumu: «Kas ir mode?»

Nodarbības ilgums: 1,5 h

tel. 20033450