Vēstures stunda Modes muzejā: 1918. Brīvības šiks
17.10.2018 — 30.06.2019

Vēstures stunda Modes muzejā: 1918. Brīvības šiks

Ekskursija-nodarbība vecāko klašu skolēniem Vēstures stunda var būt ne tikai izzinoša, bet arī aizraujoša – sevišķi tad, ja tā notiek Modes muzejā. Mode – tie nav tikai tērpi. Tās ir tehnoloģijas, jaunu materiālu ieviešana, rūpnieciskais dizains, arhitektūra, pasaules mēroga notikumi. Un arī tas vēl nav viss. Modē var nākt idejas, aizraušanās, pat ideoloģijas. Veselus laikmetus mēdz nosaukt tāpat kā stilu, kas tolaik bijis modē.
Izstāde «1918. Brīvības šiks» tapusi Modes muzeja un Aleksandra Vasiļjeva fonda sadarbībā, piedaloties Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam. Tā aptver laikposmu no 1912. līdz 1924. gadam, īpaši akcentējot 1918. gadu, kad dzima neatkarīga Latvijas valsts. Tas ir lielu pārmaiņu laiks, kad pēc milzu impēriju sabrukuma veidojās nelielas neatkarīgas valstis un mainījās sieviešu loma sabiedrībā.

Īpaši vecāko klašu skolēniem domātā ekskursijā «Vēstures stunda Modes muzejā. 1918. Brīvības šiks» aicinām izzināt šādas tēmas:
-    Luksusa klases okeāna laineris “Titāniks” kā laikmeta simbols (rūpniecības, tehnoloģiju, transporta attīstība un šķiru sabiedrība – bagātie un nabagie);
-    Kāda bija Latvija īsi pirms neatkarības iegūšanas? (dalījums guberņās, Rīgas straujā attīstība un tās priekšnoteikumi, jūgendstils un Rīga);
-    Pirmais pasaules karš (zinātnes un rūpniecības ēnas puse – jauni ieroči; jauno laiku bruņinieki – lidotāji asi);
-    Sievietes un karš (izmaiņas sieviešu sociālajā lomā, kara ietekme uz modi);
-    Zinātne un izgudrojumi (Nobels un Nobela prēmija, Marija Kirī un citi ģeniāli 20. gs. sākuma zinātnieki);
-    Pirmā pasaules kara sekas Eiropas kartē un Latvijas neatkarība.

Stāstījumu papildinās vizuālie materiāli, bet turpinās izstādes «1918. Brīvības šiks» apskate, kas ļaus uzzināto nostiprināt, aplūkojot ekspozīcijas tērpus un aksesuārus.

Izzinošās daļas noslēgumā skolēniem būs iespēja īpašā viktorīnā pārbaudīt zināšanas – sekmīgākais atbilžu autors saņems nelielu balvu no Modes muzeja!

Nodarbības ilgums kopā ar muzeja apskati: 1–1,2 h

Sīkāka informācija:
Tel. 20033450
E-pasts: fashionmuseumriga@gmail.com

Biļetes cena skolēnam – 5€

Ja grupā ir 10 un vairāk skolēnu – 3€

Skolotājiem, kas pavada skolēnu grupu, bez maksas

Nodarbību vada Modes muzeja gids;

gida pakalpojumi – 20€

(grupai līdz 25 cilvēkiem)