Lekcija: Jaunie un skaistie. 20.gadu stila ikonas
14.09.2018 18:30 — 14.09.2018

Lekcija: Jaunie un skaistie. 20.gadu stila ikonas

Jaunība, Art Deco stils, trakulīgas ballītes un čarlstons, auto, sports, avangarda māksla – un pāri visam džezs… 20. gs. 20. gadi patiesi bija skaista desmitgade un vēl aizvien neatstāj vienaldzīgu. Par 20. gadiem uzņem filmas, iestudē mūziklus, raksta romānus un rīko izstādes, 20. gadu sinkopētais ritms atbalsojas mūsdienu arhitektūrā, dizainā, mākslā, fotogrāfijā un modē.
Kas bija tā laika «trendseteri», stila un modes noteicēji? Kas bija cilvēki, kurus atdarināja, no kuriem iedvesmojās un kuri kāri tvēra jauno un pielaikoja to jau šodien, negaidot nākamo dienu? Dzimuši un auguši vēl korsešu un stīvinātu apkaklīšu laikmetā, izgājuši cauri karam, viņi alkatīgi tvēra visas dzīves baudas un izgudroja paši savas. Viņus iedvesmoja kustība, ātrums un lielpilsētas, šie cilvēki bija drosmīgi, ekstravaganti, spilgti, neprātīgi, eleganti un neticami skaisti… Lekcijā «Jaunie un skaistie. 20. gadu stila ikonas» mākslas vēsturniece Olga Horošilova, grāmatas «Молодые и красивые» autore, stāstīs par 20. gadu spilgtākajām personībām – par viņiem un viņām, kuri noteica tā laika modi un nereti vēl aizvien turpina ietekmēt mūsu priekšstatus par skaisto.

Olga Horošilova – zinātņu kandidāte mākslas vēsturē, Sanktpēterburgas Valsts Rūpniecisko tehnoloģiju un dizaina universitātes docente, Krievu muzeja, Faberžē muzeja, Starptautiskās Dizaina skolas lektore. Mākslas un modes vēsturniece, vairāku grāmatu autore («Всадники особого назначения», 2013; «Костюм и мода Российской империи. Эпоха Николая II», 2013; «Костюм и мода Российской империи. Эпоха Александра II и Александра III», 2015; «Молодые и красивые. Мода 1920-х годов», 2016; «Война в моде. От Петра I до Путина», 2018).

Lekcija krievu valodā.

pa telefonu 20033450 vai e-pastu fashionmuseumriga@gmail.com.

Vietu skaits ierobežots, tāpēc lūdzam pierakstīties uz lekciju laikus.