Meistarklase: Zīda lakats
11.05.2018 18:30 — 11.05.2018

Meistarklase: Zīda lakats

Aicinām meistarklasē apgūt zīda lakatu siešanas pamatus un dažādus mezglu variantus, kā arī iemācīties izmantot zīda lakatu kā elegantu un daudzveidīgu garderobes papildinājumu.
Zīda lakats maigi pieskaras ādai un atsauc atmiņā senas leģendas par šī auduma pirmsākumiem Ķīnā, par Zīda ceļu un karavānām, par rūpīgi sargāto zīda iegūšanas noslēpumu un straujo krāšņā auduma popularitāti Eiropā… Zīda lakats gadsimtiem ilgi bijis iecienīts apģērba papildinājums. Arī mūsdienās, kad zīdu uz Rietumiem vairs neved karavānu virtenes, šis audums joprojām asociējas ar luksusu, skaistumu un greznību.

Raugoties no praktiskāka viedokļa, zīda lakats ļauj pārvērst un izrotāt tērpu, spēlējoties ar toņiem, nokrāsām, formām un izsmalcinātiem mezgliem vai pušķiem. Par klasiku kļuvušais aksesuārs, elegants zīda lakats, sasienams visdažādākajos veidos, radot ikreiz mazliet citu tēlu, pat ja mugurā tas pats tērps.

Meistarklasi vadīs īsta modesdāma un Modes muzeja lieliskā gide Anna Romankina, kuras dzīvē zīda lakati jau gadiem ilgi ir neizsīkstošs sajūsmas un intereses avots. Anna labprāt dalīsies savās zināšanās un iemaņās!

Meistarklase Modes muzeja mājīgajā kafejnīcā ilgs apmēram pusotru stundu.
Vietu skaits ierobežots, piesakieties uz meistarklasi laikus!

tel. 20033450
e-pasts: fashionmuseumriga@gmail.com