Ekskursija muzejā. Diors
12.01.2018 17:00

Ekskursija muzejā. Diors

No 25. oktobra Modes muzejā apskatāma izstāde «Dior», kas veltīta modes nama «Christian Dior» vēsturei un slavenās New Look kolekcijas septiņdesmitgadei. Daudziem tieši Diors joprojām asociējas ar Parīzes izsmalcinātību un modes augstākajām virsotnēm. Kā lakoniskā precizitātē atzīst modes vēsturnieks un kolekcionārs Aleksandrs Vasiļjevs: «Modes pasaulē ir trīs nedalāmi jēdzieni – elegance, gaume, Diors.»
Piedāvājam iespēju apskatīt izstādi kopā ar muzeja gidu, uzzinot stāstus, kas slēpjas aiz skaistajiem tērpiem un aksesuāriem: par modes nama tapšanu, par Kristiāna Diora dzīvesgājumu, iedvesmas avotiem un darba paņēmieniem, par 40. gadu pēckara pieticību, uz kuras fona uzplauka Diora piedāvātais New Look siluets, par 50. gadu skaistuma izpratni un straujo ekonomisko attīstību, par dažādo reakciju, kādu izraisīja «Dior» tērpi, par to, kas ar modes namu notika pēc dižā kuturjē nāves – par izcilajiem un tik dažādajiem dizaineriem, kas savulaik bijuši «Dior» galvenie mākslinieki.
Izstādē apskatāmi vairāki desmiti tērpu no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas: gan Kristiāna Diora tērpi, gan viņa darba turpinātāju – Īva Senlorāna, Marka Boana, Džanfranko Ferre, Džona Galjāno, Rafa Simonsa – radītais, vadot modes namu «Christian Dior». Apskatāmi arī 40. gadu tērpi, citos ietekmīgos 50. gadu modes namos, piemēram, «Pierre Balmain», tapušie tērpi, kā arī eleganti aksesuāri.  Nāciet uz ekskursiju un iejūtieties Diora pasaulē!

Ekskursija latviešu valodā.

Biļetes cena: 10 EUR (tajā ietilpst ekskursija un muzeja apmeklējums).

tel. 20033450
e-pasts: fashionmuseumriga@gmail.com

Vietu skaits ierobežots, lūdzam pieteikties uz ekskursiju laikus!