Izstādes, lekcijas, pasākumi

pjimage (1).jpg

Izstādes

Ja vēlaties apmeklēt muzeju lielākā kompānijā, jūs varēsiet apskatīt ekspozīciju, taču, iespējams, jums būs mazliet jāpagaida. Grupām, kas lielākas par 5 cilvēkiem, iesakām rezervēt biļetes iepriekš – online vai pa telefonu.

Biļešu rezervēšana pa telefonu

vai online. Jāmaksā muzeja kasē.

25.10.2017 — 15.04.2018

DIOR

Modes muzeja jaunā izstāde veltīta modes nama «Christian Dior» vēsturei un slavenās New Look kolekcijas septiņdesmitgadei. Izstādē apskatāmi vairāki desmiti tērpu no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas – gan Kristiāna Diora tērpi, gan viņa darba turpinātāju – Īva Senlorāna, Marka Boana, Džanfranko Ferre, Džona Galjāno – radītais, vadot modes namu «Christian Dior». Būs apskatāmi arī 40. gadu tērpi un citos ietekmīgos 50. gadu modes namos, piemēram, «Pierre Balmain», radītais, kā arī eleganti aksesuāri.

patstāvīga apskate 7€

grupām 6€

skolēni, studenti, pensionāri 5€

gida pakalpojumi 20€

bērniem līdz 5 gadu vecumam bez maksas

01.11.2017 — 15.04.2018

Vēstures stunda muzejā: Diors un 50. gadi

Vēstures stunda var būt ne tikai izzinoša, bet arī aizraujoša – sevišķi tad, ja tā notiek Modes muzejā. Mode – tie nav tikai tērpi. Tās ir tehnoloģijas, jaunu materiālu ieviešana, rūpnieciskais dizains, arhitektūra. Un arī tas vēl nav viss. Modē var nākt idejas, aizraušanās, pat ideoloģijas. Veselus laikmetus mēdz nosaukt tāpat kā stilu, kas tolaik bijis modē.

Biļetes cena skolēnam – 5 EUR

Ja grupā ir 10 un vairāk skolēnu –

3 EUR

Skolotājiem, kas pavada skolēnu grupu, bez maksas

Nodarbību vada Modes muzeja gids;

gida pakalpojumi – 20 EUR

(grupai līdz 25 cilvēkiem)

Lekcijas

15.12.2017 18:30

Absolūtais stils: 20. gs. 50. gadu siluets

Kristiāns Diors savulaik precīzi raksturoja pāreju no 40. gadiem uz 50. gadu modi: «Vēl nebija pagājis kara laiks, kad sievietes kļuva par zaldātiem formas tērpos, kuri uzsvēra cīnītāju platos plecus. Es zīmēju sievieti – ziedu, ar maigiem pleciem, augstām krūtīm, tievu kā stiebrs vidukli, kuplos svārkos, kas atgādināja ziedlapu vainagu.»

03.01.2018 13:00

Nodarbība bērniem: Kā top tērps?

Mēs visi valkājam apģērbu un gribot negribot sekojam modei kopš dzimšanas brīža līdz pat vecumdienām. Apģērbs ir mūsu otrā āda, un tas par mums var pavēstīt ļoti daudz. Bet kā īsti top tērps?

23.02.2018 18:00

New Look un fotogrāfijas ģēniji

Mode – pirmām kārtām tie ir vizuāli tēli, tāpēc izcilāko modes fotogrāfu darbu izzināšana palīdz mums attīstīt stila un harmonijas izjūtu. Dosimies neaizmirstamā ceļojumā uz 20. gadsimta vidus modes fotogrāfiju pasauli, aplūkosim dižāko meistaru darbus un mēģināsim izprast, kā fotogrāfijas ietekmē modes nozari kopumā.

24.02.2018 18:00

New Look un 50. gadu mode mūsdienās

20. gadsimta 50. gadu stilu ne velti dēvē par visgraciozāko un romantiskāko pagājušā gadsimta modē. Trausla sieviete līdz vismazākajam sīkumam rūpīgi pārdomātā tērpa ansamblī allaž izskatījās kā īsta dāma un simbolizēja atgriešanos pie senāku laiku elegances. Ietekmīgākajiem pagājušā gadsimta vidus modes māksliniekiem izdevās radīt ap sievieti noslēpuma gaisotni.