Izstādes, lekcijas, pasākumi

Izstādes

Ja vēlaties apmeklēt muzeju lielākā kompānijā, jūs varēsiet apskatīt ekspozīciju, taču, iespējams, jums būs mazliet jāpagaida. Grupām, kas lielākas par 5 cilvēkiem, iesakām rezervēt biļetes iepriekš – online vai pa telefonu.

Biļešu rezervēšana pa telefonu

vai online. Jāmaksā muzeja kasē.

28.04.2017 — 28.10.2017

Austrumu noslēpumi. Rietumu mode un Ķīna

Modes muzeja jaunā izstāde, kas veidota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu, veltīta Tālajiem Austrumiem, precīzāk, Ķīnai, kuras senā un izsmalcinātā kultūra allaž vilinājusi un iedvesmojusi dažādu laiku un valstu māksliniekus, amatniekus un apģērbu radītājus. Šai interesei ir gadsimtiem ilga vēsture.
Ar Ķīnā un Rietumos darinātu apģērbu un aksesuāru starpniecību izstāde ļaus izsekot līdzi interesei par Ķīnu, īpaši pievēršoties vairākiem spilgtiem laikposmiem, kad šīs zemes kultūra visizteiktāk ietekmēja eiropiešu un vēlāk arī amerikāņu gaumi: no rokoko laikmeta chinoiserie jeb «Ķīnas stila» līdz Viktorijas laika romantismam; no Šanhajas, kas 20. gs. 20. gados kļuva par izklaižu un «grēka» epicentru, kā arī visas Eiropas bēgļu patvērumu, līdz 50. un 60. gadu Mao Dzeduna periodam, tā laika darinājumu eksportam un «uniformu» stilam.

Izstāde Modes muzejā būs apskatāma sešus mēnešus. Eksponātus no Aleksandra Vasiļjeva unikālās kolekcijas – tā ir trešā lielākā privātā tērpu un aksesuāru kolekcija pasaulē, kas ietver apmēram 55 tūkstošus priekšmetu! – papildina unikāli video- un audiomateriāli. Ekspozīcijas ietvaros ir iespēja uzzināt vairāk arī par Ķīnas vēsturi, par Eiropas mūziku, kas tapusi, iedvesmojoties no ķīniešu vēstures un mitoloģijas, un par izsmalcināto kaligrāfijas mākslu – muzeja apmeklētājiem arī pašiem ir iespēja pamēģināt uzrakstīt īsi zīmīti vai apsveikumu ķīniešu valodā, kā arī piemērīt ķīniešu tradicionālo kāzu tērpu. Noteikti izmantojiet iespēju uzzināt vairāk par ķīniešu zodiaku un pazīlējiet nākotni pēc senās ķīniešu «Pārmaiņu grāmatas» – nākotnes paredzēšanai Ķīnas kultūrā ir nozīmīga loma. Savukārt muzeja gidu vadītās ekskursijas atklās zīda un porcelāna noslēpumus, kā arī ļaus uzzināt vairāk par slavenākajiem Ķīnas izgudrojumiem un to ietekmi Eiropā.

patstāvīga apskate 7€

grupām 6€