Par mums

Muzeja kafejnīca

MODES MUZEJA mājīgā kafejnīca savā ziņā veltīta… dejām. Un tas nebūt nav dīvaini, jo, pētot ēkas vēsturi, uzzinājām, ka 20. gadsimta sākumā – līdz pat 30. gadiem – Grēcinieku ielas 24. namā notika ļoti populāri deju kursi. 20. gados tos vadīja elegantais Morics Grebzde, kurš bija izglītojies Parīzē un citās Eiropas pilsētās un, starp citu, jau 1926. gadā sarīkoja pirmo sporta deju čempionātu Latvijā! Viņš arī aktīvi popularizēja dejošanu, izdodot šai tēmai veltītu žurnālu un publicējot deju mācību grāmatu.

Kafejnīca ir muzeja turpinājums. Tās interjerā izmantoti Grēcinieku ielas 24. namā dzīvojušo un strādājušo cilvēku dokumenti, veci ēkas plāni un senas fotogrāfijas, ilustrācijas no deju mācību grāmatām un, protams, žilbinošā un romantiskā 20. un 30. gadu mode, nelielās vitrīnās aplūkojami vēsturiski aksesuāri un citi priekšmeti.

Vēsture ienākusi pat kafejnīcas ēdienkartē – iespējams ne tikai nobaudīt klasisko «Vecrīgu» vai Zahertorti, bet arī uzzināt to vēsturi. Īpašā kafejnīcas odziņa ir liķieri «ar stāstu un vēsturi», tos varat nobaudīt kā atsevišķi, tā arī īpašos degustācijas piedāvājumos. Vasaras sezonā piedāvājam arī slavenākos vīna kokteiļus – «Aperol Spritz», «Spritzer» un kiru.

Ja vēlaties rezervēt kafejnīcu pasākumam, arī tas ir iespējams – rakstiet vai zvaniet mums: fashionmuseumriga@gmail.com vai +371 20033450.